Віза B1 / B2: часті питання

Віза B1 / B2 є найбільш затребуваною візою в США. У 2019 році в усьому світі було видано 2,164,021 віз даної категорії. Такий попит викликаний очевидними причинами: дана віза видається на тривалий термін, може бути багаторазовою і дозволяє власнику здійснювати поїздки з найрізноманітнішими цілями. Туризм, відвідування семінарів і конференцій, ділові переговори, поїздки до друзів і родичів, медичне лікування і навіть пологи – все це Віза B1/B2. В даному розділі ми зібрали відповіді на найпопулярніші питання по візі B1/B2.

Зміст сторінки

Вартість від 1000 грн.
Безкоштовна оцінка шансів
Покращуємо шанси
Працюємо без помилок
Супроводжуємо на всіх етапах
Економимо Ваш час та гроші
Безпечно та анонімно

Як довго оформляється віза B1 / B2? За який термін слід подавати документи?

Якщо ви звертаєтеся за американською візою вперше, то процес оформлення може зайняти від 2-3 тижнів. Все залежить від термінів очікування співбесіди. А ось рішення по візі ви дізнаєтеся відразу ж: після 2-3 хвилин особистого спілкування вам його озвучить візовий офіцер. У разі позитивної відповіді на вклеювання візи в паспорт йде не більше 3-7 робочих днів. Запис на співбесіду також відбувається швидко – при наявності місць і після оплати консульського збору в нашій компанії це займає 1 робочий день.

Якщо у вас вже була віза в США, і термін її дії закінчився менше 11 місяців тому, то велика ймовірність того, що Ви потрапляєте під спрощений варіант оформлення. В цьому випадку вам не потрібно ходити на співбесіду, і на отримання зазвичай йде не більше 2 тижнів. Умови отримання візи в США без співбесіди ви знайдете тут.

Виходячи з поточної обстановки, ми рекомендуємо звертатися за візою мінімум за місяць до поїздки. Місця на інтерв’ю з офіцером консульської служби практично у всіх диппредставництвах США обмежені, тому краще починати заздалегідь. Багато туристів вже восени оформляють візу на наступне літо! І в цьому є сенс: наявність дозволу в паспорті дозволяє спокійно планувати свою поїздку, купувати квитки і бронювати готелі за найвигіднішими тарифами. Як ставляться до цього американці? Посольству все одно, коли заявник скористається візою, і чи скористається він нею взагалі. Головне, щоб він незаконно не іммігрував по ній в США.

Чи існує можливість прискорити процес оформлення?

Посольство США може перенести співбесіду на більш ранню дату тільки в разі невідкладних відряджень, поїздок пов’язаних з медичними показаннями або смертю близьких родичів в США. Якщо дані обставини до вас застосовні, то необхідно направити письмовий запит в Посольство. До нього слід додати документальні докази важливості поїздки.

Якщо ж розглядати звичайні приватні поїздки, то Посольством США не передбачена якась окрема платна або безкоштовна черга. Але знайти вихід можна і тут. При наявності певної частки везіння можна зловити “вікна” на більш ранні дати. Вікна з’являються в разі, якщо хтось передумав йти на співбесіду, або посольство вирішило відкрити додаткові місця. У нашій компанії ми завжди відстежуємо такі віконця і в разі необхідності переносимо туристів на більш ранні дати співбесід. При цьому гарантувати появу таких віконець ніхто не може.

Чи є різниця між візами B1, B2 і B1/B2? За якою візою слід звертатися?

Спочатку Віза B1 видавалася заявникам, які планували поїздку в Америку з діловою метою. Це могли бути переговори, участь у виставках і конференціях, поїздки до американських партнерів з метою короткострокового професійного навчання та ін. Віза ж B2 призначалася для візитерів, чия поїздка носила туристичний або гостьовий характер. Також даним типом візи можна було скористатися для поїздок в Америку з метою проходження медичного лікування. Дуже рідко претендент отримував поєднану візу B1 / B2. Зазвичай це були візи тривалого терміну дії, і до того ж багаторазові, що вважалося великою рідкістю і удачею.

У 2000 році Держдепартамент випустив інструкцію, згідно з якою дипломатичним установам в більшості країн рекомендувалося відмовитися від практики видачі віз B1 і B2, а замість них відразу видавати візу B1/B2. З тих пір громадянам України видається віза виключно категорії B1/B2. Це не залежить від того, що ви скажете на співбесіді, які документи покажете і що напишете в анкеті DS-160. Звідси випливає рекомендація відразу звертатися за візою B1/B2, тому що в іншому випадку візовому офіцеру додається додаткова робота – йому доведеться самостійно міняти тип візи в анкеті. Хоча, звичайно, на результаті звернення це не відіб’ється.

Чи є особиста співбесіда для візи B1 / B2 обов'язковою?

Якщо ви подаєте документи на американську візу вперше або вже відвідували США, але термін дії вашої візи B1/B2 скінчився більше 11 місяців тому, то вам потрібно особисто з’явитися в Посольство США на співбесіду. Від необхідності проходити інтерв’ю з візовим офіцером позбавлені тільки ті заявники, що подають документи на продовження останньої візи B1/B2, яка ще діє або термін її дії завершився менше 11 місяців тому. Повний список умов отримання візи в США без співбесіди в посольстві ви знайдете тут.

Термін дії мого паспорта закінчується менш ніж через 6 місяців. Чи можу я звернутися за візою B1 / B2 або мені необхідно оформити новий закордонний паспорт?

Так, ви можете звернутися за американською візою. Незважаючи на те, що термін дії вашого паспорта скоро закінчується, віза в США B1/B2 може бути видана. У американців немає ніяких вимог до терміну дії паспорта. Головне, щоб він був дійсний на момент співбесіди в посольстві, і в ньому була 1 порожня сторінка для вклеювання візи.

Як часто я можу їздити в Сполучені Штати і скільки часу перебувати в країні за візою B1 / B2?

Кількість днів перебування проставляють на кордоні: офіцер ставить в паспорті крайню дату, до якої візитер повинен виїхати. Зазвичай дозволено перебувати в країні до 180 днів за поїздку. Заявник може пробути в США всі шість місяців, потім виїхати і знову повернутися. Але так робити не слід, оскільки це загрожує наслідками.

Як співробітник паспортного контролю визначає, яку дату поставити в паспорті? Все просто – якщо до мандрівника немає претензій, він їздить в Америку нечасто і перебуває там недовго, то йому завжди будуть дозволяти перебувати в США до 180 днів. Але якщо відвідувати США По мультивізі занадто часто і перебувати там кожен раз невиправдано тривалий час, то на кордоні з’являться цілком закономірні питання. Віза B1 / B2 видається з метою короткострокових поїздок, і до довгого перебування в країні за таким дозволом ставляться негативно. Тому при подальшому в’їзді в США офіцер може дозволити заявнику пробути в країні протягом меншого часу.

Так скільки ж можна перебувати по туристичній візі в Америці? Однозначної відповіді на дане питання не існує. Як правило, своїм клієнтам ми не рекомендуємо їздити в США по візі B1/B2 на термін, що перевищує 2 місяці. Але і тут бувають винятки. Головне пам’ятати, що поїздки в Америку повинні виглядати логічними з точки зору співробітників Посольства і офіцера паспортного контролю на кордоні. На думку американців, тривалі поїздки, по-перше, можуть означати, що заявник здійснює в Америці дії, непередбачені даним типом візи (працює), а по-друге, тривалі поїздки за кордон показують відсутність тісних зв’язків з Україною.

шанст отримати візу сша - прапор сша
Тест-оцінка шансів отримання візи в США
Дайте відповідь на невеликий перелік питань і дізнайтеся які ваші шанси отримання візи в США

Дата закінчення моєї візи-це дата, до якої я повинен виїхати з США?

Ні, це дата, до якої Ви можете в’їхати в США. Наприклад, якщо ваша віза закінчується 26 грудня 2021 року, це означає, що ви можете в’їхати в США 26 грудня і пробути в Америці ту кількість днів, яке проставлять в штампі на кордоні. У разі туристичних і гостьових поїздок зазвичай вказують 180 днів, у разі ділових поїздок – 60 або 90 днів можливого перебування в США. І навіть якщо під час перебування в США термін дії вашої американської візи закінчився, у вас не виникне через це будь-яких складнощів в подальшому. Головне, щоб ви виїхали зі Сполучених Штатів до тієї дати, яку вказали на штампі в паспорті при в’їзді в Америку.

Що таке додаткова адміністративна перевірка?

Якщо візовий офіцер призначив документам заявника додаткову адміністративну обробку, це означає, що для прийняття рішення йому буде потрібно більше часу, ніж зазвичай. Адміністративна перевірка може бути викликана цілим рядом факторів. В першу чергу її проходять заявники, чия професійна діяльність пов’язана з високонауковими сферами. 

Також причиною додаткової обробки документів може послужити необхідність більш детально перевірити інформацію і справжність документів, представлених заявником. Перевірка може здійснюватися як внутрішніми ресурсами Посольства (для цього існує спеціальний відділ безпеки), так і за допомогою державних установ. Також під сумнів потрапляють люди з часто зустрічаються іменами і прізвищами: хтось, зовсім інший, може значитися в «чорному списку», але Посольству США потрібна додаткова перевірка і посвідчення саме Вашої особистості.

У мене закінчився термін дії закордонного паспорта, в якому стоїть американська віза, вона дійсна ще рік. Чи потрібно мені звертатися за новою візою?

У цьому немає необхідності. Віза B1 / B2 залишається дійсною і в анульованому закордонному паспорті. Коли в черговий раз ви зберетеся в Америку, візьміть з собою два паспорти – новий, без візи, і старий, з візою. Реєструючись на рейс, співробітникам авіакомпанії слід показати обидва документи. При перетині кордону США також пред’явіть обидва паспорти. Офіцер на паспортному контролі перевірить дозвіл в старому паспорті, а печатку про в’їзд поставить вже в новий. Якщо ж ви хочете уникнути необхідності возити з собою зайві документи, Ви маєте право звернутися за новою візою в США. Стару анулюють, але консульський збір при цьому оплачується в повному обсязі.

Моя американська віза B1 / B2 видана на дівоче прізвище, пустять мене в США або мені потрібно оформити візу на своє нове прізвище?

Грунтуючись на офіційній інформації Держдепартаменту США, ви можете поїхати в Америку з візою в старому паспорті, виданим на ваше минуле прізвище. Причому на кордоні рекомендується мати документи, що підтверджують зміну прізвища, з перекладом на англійську мову. Однак на практиці не завжди все так гладко. В першу чергу можуть бути проблеми при реєстрації на рейс: не всі співробітники авіакомпаній знають, що можна їхати по візі зі старим прізвищем. Також нерідко виникають питання і на кордоні. У зв’язку з цим при зміні ПІБ ми рекомендуємо оформити нову візу, щоб уникнути непотрібних хвилювань перед поїздкою і затримок в дорозі.

Термін дії моєї візи в США закінчився, як я можу її продовжити?

Для продовження візи в США від вас буде потрібно мінімум документів. Будуть потрібні всі ваші закордонні паспорти (з американськими візами) і гроші готівкою для оплати консульського збору. Довідки з місця роботи, запрошення, виписки з рахунків і будь-які інші документи на цей раз не будуть потрібні. Анкета заповнюється у нас в офісі. Зазвичай продовження американської візи для громадян України займає не більше 2-3 тижнів з моменту звернення до нас. У разі позитивного рішення Ви отримаєте дозвіл на в’їзд до Сполучених Штатів на 10 років, причому кількість відвідувань не обмежена.

Довіртесь професіоналам,
зверніться за консультацією
Єкономимо час
Бережемо гроші
Гарантія якості

Термін дії моєї візи закінчується через 3 місяці, Чи можу я звернутися за новою візою вже зараз?

Ви можете подати документи на отримання візи вже зараз. Немає необхідності чекати закінчення терміну дії нинішньої візи, щоб подати документи на оформлення нової. Стара віза буде анульована – на неї буде поставлена печатка “CANCELLED WITHOUT PREJUDICE”, що означає, що віза була анульована без порушень з боку заявника. Дата початку дії нової візи буде збігатися з датою її вклеювання в паспорт.

Чи можна отримати візу в США без співбесіди, якщо попередня віза не збереглася?

У разі якщо ваша американська віза ще діє, а також, якщо термін її дії закінчився менше 11 місяців тому, ви можете отримати нову візу в США без співбесіди в посольстві. Однак якщо паспорт з американською візою загублений або його вкрали, то відновити візу в США заочно не вийде. Для продовження візи в Штати обов’язковою умовою є наявність оригіналу попередньої візи. Ті, у кого він зберігся, подають необхідні документи і не відвідують Посольство США особисто. Якщо він відсутній, то слід отримувати візу на загальних підставах, тобто. готувати документи, записуватися на співбесіду і проходити його в Посольстві США.

Продовжити загублену візу в США без особистої присутності в посольстві можна навіть не намагатися: ваші документи просто не приймуть до розгляду. Тому, якщо ви втратили візу в США, вам потрібно пройти співбесіду з американським візовим офіцером. Зрозуміло, факт наявності в минулому у вас візи береться до уваги, і Співбесіда буде носити, скоріше, формальний характер (за умови, що у Вашому житті не відбулося кардинальних змін). Однак будьте готові до питань про те, що саме сталося, де був загублений паспорт з візою в США, чи був він вкрадений. В якості підтвердження можна взяти документи з поліції або іншого компетентного установи.

Що робити, якщо я втратив або у мене вкрали закордонний паспорт з візою в США?

Якщо ви втратили закордонний паспорт з вашої американської візою B1 / B2, то потрібно отримувати її заново. Існує думка, що “візу можна просто відновити, переклеїти, роздрукувати” і т.д., проте все це не відповідає дійсності. Які б не були причини того, що ви не маєте на руках паспорта з візою в США, вам доведеться пройти всі етапи оформлення заново. В першу чергу заповніть анкету DS-160, де детально вкажіть інформацію про втрату вашої візи: в якому році це сталося, за яких обставин. Можливо, ви втратили візу B1/B2 в іншій країні або навіть в Америці.

Після оплати Консульського збору слід записатися на співбесіду в Посольство. З собою потрібно взяти необхідні у вашому випадку документи, а також довідку про втрату попереднього закордонного паспорта. Такий документ зазвичай оформляється в міграційній службі, а якщо паспорт з візою B1/B2 був загублений за кордоном, то в місцевій поліції. Майте на увазі, що дані попередньої анкети, а також відомості про поїздки в США будуть в розпорядженні візового офіцера. Поставтеся до процедури відповідально, не забувайте, що наявність однієї візи в минулому не є гарантією отримання нової. Ваша заява буде розглянута з тими ж вимогами, що і раніше.

Чи впливає участь у щорічній лотереї Грінкард на отримання візи в США категорії B1/B2?

Якщо ви брали участь в лотереї Грінкард, то при подачі документів на американську візу B1/B2 приховати цього не вийде. Розіграш грін-карти проводиться на державній основі, і тому дані про всіх претендентів доступні візовим офіцерам в посольстві. Вам необов’язково самому оголошувати про участь в лотереї, але і заперечувати цей факт не слід. В іншому випадку це буде розцінюватися як надання неправдивої інформації і призведе до відмови у візі. Говоріть правду, адже нічого страшного в тому, що ви хотіли виграти грін-карту, немає! Однак стосується це не всіх заявників, тому що. ситуацію кожного апліканта розглядають індивідуально.

На інтерв’ю для візи B1 / B2 вас можуть запитати, навіщо ви брали участь в лотереї Грінкард. Не потрібно говорити, що хочете виїхати в Штати і залишитися там жити. Досить пояснити, що зробили це без певної мети, за компанію з друзями. Якщо ваша ситуація щодо візової історії, роботи і сім’ї не викликає питань у офіцера, то така відповідь його цілком задовольнить. Але для заявників зі складним випадком (відсутність подорожей, невелика з/п та ін.) лотерея може стати додатковим приводом для відмови. Апліканта з ненадійними зв’язками в Україні, що бажає до того ж отримати грін-карту, можуть прийняти за потенційного іммігранта.

Я звертався за візою B1 / B2, але отримав відмову, як скоро я можу подати документи знову?

Ви маєте право подати документи на візу хоч на наступний день після відмови. Рішення співробітників Посольства часто здаються суб’єктивними. Відмови завжди виносяться стрімко: візовий офіцер задає одне-два питання, документи не дивиться, а відразу видає бланк з відмовою за статтею 214(b). Нерідко заявника не покидає відчуття, що його ситуацію неправильно зрозуміли. Спокуса подати документи ще раз дуже висока. Хочеться довести щирість своїх неімміграційних намірів. Можна навіть звернутися за іншим типом візи, спробувати отримати запрошення, переписати на себе нерухомість, звернутися в інше посольство або консульство.

Повторна подача документів відразу після відмови тільки зіпсує ваші відносини з посольством США. Ви показуєте своє сильне бажання потрапити в Америку, а добре відомо – чим сильніше заявнику потрібно в США, тим менше у нього шансів отримати візу. Якщо візовий офіцер не видав вам візу, значить, на те були вагомі причини. Потрібно спробувати подивитися на ситуацію з боку і спробувати розібратися в причині. Причини відмов завжди типові і досить докладно описані на нашому сайті. Вивчіть їх або зверніться в нашу компанію для консультації. Разом ми напевно зможемо зрозуміти, чим керувався візовий офіцер при прийнятті рішення у вашій справі.

Після того як мотиви співробітників Посольства стануть зрозумілі, необхідно зробити активні дії щодо виправлення ситуації. Може пройти скільки завгодно часу, але якщо обставини залишилися незмінними, то рішення буде все так же негативним. І, навпаки, шляхом активних дій часто вдається отримати візу в дуже короткі терміни після першої відмови. Якщо вам один раз відмовили у візі в США, це не означає, що ви тепер ніколи не зможете туди потрапити. У нашій практиці зустрічаються випадки, коли люди отримують візу після чотирьох і більше відмов. Тому не потрібно опускати руки, але і необдуманих дій здійснювати ми також не радимо.

Вас може зацікавити:

Віза США для дитини

Віза США для дитини Віза в США для неповнолітньої дитини Для відвідування дитиною США необхідно отримати американську візу. Залежно від мети поїздки передбачені різні типи

Прочитати повністю >>>
green card 1

Попередня реєстрація на участь у лотереї

Днів до старту реєстрації залишилось:
VisaProfi.com.ua
Замовлення дзвінка

Ми зателефонуємо найближчим часом

visaprofi ми вам зателефонуємо
Працюємо онлайн, ситуація по запису часто міняється, по всіх питаннях пишіть у вайбер або телеграм по номеру +380730770117 або телефонуйте